1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Türkiyeye Ucuz Havale

Konusu 'Finans / die Finanzen' forumundadır ve avrupali tarafından 4 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. avrupali Hannoveraner

Bu Konuda Türkiyeye Para Göndermenin en ucuz yollarini arastirmaya calisacagiz alternativler sunacagiz , sizin bildiginiz ve eklemek istediginiz olursa seviniriz. Bu ücret tabelalari sürekli degisiyor , aktuell fiyatlari hizmeti sunanlarin web sayfalarinda bulabilirsiniz .
    Asagidaki tabelalar 20.05.2017 tarihli fiyatlardir.

transferwise.png

Arkadaslar bugün size tanitacagim site TransferWise . Ben Almanyada yasiyorum ve bazen türkiyeye havale yapmak durumda kaliyorum . yalniz bankalarin en kücük havale islemlerinden bile aldigi paralar gercekten abartili ,buna katlanmak zorundayken bir kerede gönderdigim para kayboldu :) Ziraat bankasindan Akbank`a havale gerceklestirdim ancak karsi taraf parayi almadi . Ziraat bankasi biz gönderdik diyor, Akbank hayir biz almadik diyor bende ortada apisip kaldim. Buna benzer birkac sorun yasayinca arastirmaya basladim ve Transferwise ile tanistim.Aslinda uzun zamandir var olan bu siteyi daha önce nasil bulamadim gercekten hayret . Transferwise kücük bir firmada degil , 1 milyonun üzerinde üyesi ,yillik ortalama 1 milyar dolar transfer islemi var. Transferwise`nin mantigi aslinda cok basit , mesela ben almanyadan türkiyeye para göndermek istiyorum, transferwise ayni sekilde türkiyeden almanyaya para göndermek isteyen kisiler ile beni bulusturuyor ve para aslinda hic yer degitirmiyor . yani benim para almanyaya para göndermek isteyenin istedigi banka hesabina gidiyor , türkiyeden almanyaya para göndermek isteyenin parasida benim istedigim türkiyedeki banka hesabina gidiyor ve para ülke degistirmedigi icin islem cok hizli gerceklesiyor ve cok ucuza geliyor ( umarim anlatabilmisimdir :)) . Transferwise kur olarak google`in kurunu kullaniyor yani bankalardaki parayi eurodan TL`ye cevirirken attiklari kazik burada yok ;)

Yapmaniz gerekenler
    1 . Asagidaki linke tiklayarak üye oluyorsunuz ( ilk havale 500€`ya kadar ücretsiz )
    2. Göndermek istediginiz para miktarini girip tüm adimlari asagidaki videoda gösterildigi gibi uyguluyorsunuz.
    3. Göndermek istediginiz parayi transerwise`ye gönderiyorsunuz ister havale ister kreditkarte yada sofortüberweisung ile gönderiyorsunuz

Deneyin pisman olmayacaksiniz. Asagidaki linkden üye olun ve bir kerelige mahsus 500€ ya kadar ücretsiz havale yapabilirsiniz ;)

TRANSFERWISE ÜYE OL

Burada transferwise calisani ile reportaj ( Almanca )

Burada yapilan bir havale örnegi

Bir Örnek daha

Ekli Dosyalar:

• slide.jpg
      slide.jpg
      Dosya Boyutu:
      13,4 KB
      Görüntüleme:
      3.126
    • ziraat.png
      ziraat.png
      Dosya Boyutu:
      34,3 KB
      Görüntüleme:
      25
    Son düzenleme: 19 Ocak 2018
  2. avrupali

avrupali Hannoveraner Yönetici

Ziraat-Bankası.jpg

Ziraat Bankasi :
    Egerki Büyük meblaglar gönderecekseniz Ziraat bankasi daha ucuz hele kombi kontosu acip o konto üzerinden gönderirseniz en ucuzu oluyor. Ancak kücük meblaglar gönderecekseniz ve ziraat bankasi kontonuz yoksa Transferwise`yi kullanmak daha mantikli. Asagida Ziraat bankasi havale ücretleri tabelasini inceleyebilirsiniz .

Yalni burada bir ekleme yapmak istiyorum , büyük meblaglar icin Ziraat bankasi daha ucuz gözüküyor yalniz bu durum havale islem ücreti icin gecerli ancak yaptiginiz havale icin parayi euro ile gönderip türiyedeki hesaba tl cinsinden yatmasi gerekiyor ise para, o zaman ziraat bankasi parayi kendi kurundan euro`dan tl ye ceviriyor ve genelde Ziraat bankasi kuru cok düsük oluyor . Mesela bir örnek verelim . Diyelimki bugün türkiyeye 30.000 € göndereceksiniz ve karsidaki hesaba bu para tl olarak yatacak.
    Ziraat bankasi bu islem icin ( eger online olarak ziraat bankasindan parayi gönderirseniz en ucuz option bu ) %0.15 islem ücreti aliyor, yani 30.000€ icin 45€ islem ücreti . Bugün ( 17.02.2018 ) Ziraat bankasi Euro alis kuru 4.4891 tl yani 30.000€ bu kurdan bozulunca 134.673 tl alacak karsi taraf.

Peki ayni islemi Transferwise ile yaptigimizi düsünelim . 30.000€ yu transferwise ile gönderirseniz 297,03€ islem parasi ödersiniz . Ziraat bankasina nazaran cok daha pahali ancak transferwise`nin bugünkü Euro tl Kuru 4.6461tl buda 30.000€ da 139.383tl yapiyor. Yani Ziraat bankasina nazaran 4.710tl daha fazla aliyor karsi taraf
    buda ortalama 1000€ para yapiyor . Yani Ziraat bankasi ile havale yaptiginiz zaman ortalama masrafiniz islem parasi ve kur cevirmedeki kazik nedeniyle 1060€ ya geliyor.

Bu sebeple tavsiyem büyük miktarda para gönderecekseniz buradan euro olarak gönderin karsi tarafda oradan euro olarak alsin ve bir döviz bürosunda düzgün bir kurdan bozdursun.

Simdi transferwisede ilk 500€ havale icin birsey ödemiyorsunuz ziraat bankasinda vezneden gönderirseniz 10€ ödemeniz gerekir. yada ziraat bankasindan vezneden 1000€ gönderirseniz 15€ transferwisede 10€ ödersiniz. Diger fiyatlari siz karsilatirabilirsiniz.

Aktuel ziraat bankasi tabelasi
    Son düzenleme: 17 Şubat 2018
  3. avrupali

denizbanjk.png

Diger bir Alternativ Deniz Bank , Ücret tabelasi asagidaki gibi.(13.02.2019)

denizbank.jpg

Kaynak Web Sitesi
    Son düzenleme: 13 Şubat 2019
  4. avrupali

westernunion-logo.png

En Pahali Alternativ Western Union , fiyat tabelasi asagidaki sekilde ( 20.05.2017 )

western.png

Aktuel fiyat tabelasi
  5. avrupali

6. avrupali

Arkadaslar bugün 13.02.2019 Size türkiyeye ucuz havale ici bir alteratif daha önerecegim. Bu Site daha önceleri kötü kur farki nedeniyle kullanmadigim bir site idi ancak son zamanlarda bu durumu düzeltmisler ve gayet iyi kur imkani sunuyorlar. Havale yaparken bu siteyide kontrol etmenizi öneririm.
    https://www.transfergo.com/tr/

TransferGo.png

Sayfayı Paylaş