1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Telefonun Türkiyede Kapanmadan Kalma Süresi Uzatildi

Konusu 'Teknoloji Haberleri / Technik Nachrichten' forumundadır ve avrupali tarafından 25 Ekim 2015 başlatılmıştır.

 1. avrupali Hannoveraner

  Avrupalı Türklerin Türkiye tatillerinde beraberlerinde götürdükleri cep telefonlarının kayıt altına alınması için gereken süre 120 güne çıkarıldı

  ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, yurtdışında yaşayan Türklerin, Türkiye’ye seyahatlerinde beraberlerinde götürdükleri mobil telefonlarını 120 güne kadar kayıt yaptırmadan kullanabileceklerini açıkladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Almanya’da düzenlenen buluşmada yurtdışında yaşayan vatandaşlara, Türkiye’ye seyahatlerinde mobil telefonların kullanımı konusunda müjde verdiğini anımsatan Bakan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelikte değişiklik yapılması kararı aldığını söyledi.

  RESMİ GAZETEDE YAYINLANACAK

  SÖZ konusu yönetmelik değişikliğinin kısa sürede Resmi Gazete’de yayımlanacağını belirten Bakan Bilgin, yönetmelikle düzenlenen ve 60 gün olan azami sürenin 120 güne çıkartıldığını ifade etti. Bilgin, “Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız, Türkiye’ye geldikleri zaman mobil telefonlarını 60 güne kadar kayıt altına aldırmaksızın kullanabiliyordu. Ancak yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız, bu sürenin artırılmasını istiyordu. Söz konusu sürenin 120 güne çıkartılmasıyla yurtdışındaki vatandaşlarımız 4 ay süreyle mobil telefonlarını kayıt altına aldırmaksızın kullanma imkanına kavuşmuş olacak” diyekonuştu.
  slide.jpg

Sayfayı Paylaş