1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Revolut Kredikarti Bulunmaz Firsat

Konusu 'Finans / die Finanzen' forumundadır ve avrupali tarafından 27 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. avrupali Hannoveraner

Merhaba arkadaşlar bugün size uzun zamandan beri var olan ancak benim yeni yeni kesfettigim bir Prepaid Debit Kredikartini tanitmaya calisacagim.
    Ben Almanyada yasiyorum ve hersene Türkiyede izin yapiyorum ( birçok gurbetcimiz gibi ) , Türkiyedeki harcamalarimi bu zamana kadar DKB Bankasinin Visa Kredi-kartini kullanarak yapiyordum , tüm para Çekimlerini bu kart ile ücretsiz yapabiliyorsunuz ,ancak alışveriş leri direk bu kart ile yapiyorsanız yaptiğiniz alışveriş miktarinin %1,75 `ni islem ücreti olarak ödemek zorundaydiniz , suanda egerki DKB aktiv kunde iseniz , yani aylik hesabinıza 700€ veya daha fazla yatiyorsa bu kesilen ücret tekrar hesabinıza yatiriliyor . Yalniz önümüzdeki yaz izinde araba kiralayacagim , Türkiyedeki birçok rente car firmasi isminize düzenlenmis bir kredi karti istiyor , ve bütün kart bilgilerinizi alip gerekli gördükleri takdirde istedikleri miktari kart hesabinizdan cekebiliyorlar , egerki ückagitci birine denk gelirseniz kart bilgileriniz ile her türlü alisverisi , alimi satimi yapabilirler . Bunun yani sira Türkiyede kopyalanan kredikarti haberlerini de televizyonda izleyince , bu ise nasil bir çözüm bulurum diye bir arastirma yaptim . Ilk önce almayadaki doldurmali Kredikartlarini inceledim ( buradan inceleyebiirsiniz ) ancak neredeyse hepsi senelik ücretli yada para cekim ücreti var vs. ücretsiz olan tek kart fidor bank ondada bir cok sorun oldugunu okudum ve giro konto acma mecburiyetiniz var. Biraz daha arastirma yaparken Revolut ile karsilastim ve okudugum bircok pozitif makaleler neticesinde hemen uygulamayi indirdim ve bir hesap actim , kredi kartini sparis ettim ,bu kart ile amacim belirli bir miktar parayi karta yüklemek ve türkiyede bu kart ile arabayi kiralayip , yine bu kart ile tüm alis veris ödemelerini yapmak. Izin dönüsü bir sorun olup olmadinigini yine bu konu üzerinden sizlere bildiririm :)

Giris yazisindan sonra gelelim revolut nedir anlatmaya.
    Revolut sadece dijital olarak hizmet veren bankacilik uygulamalarindan biri . Sene 2015 de Nikolay Storonsky ve Vlad Yatsenko tarafindan kurulmus. Bu bankacilik hizmetini sadece bir smartphone uygulaması yolu ile veriyor yani bir online banking websitesi mevcut degil. Ancak bunun bir eksikliğini hissetmiyorsunuz çünkü verdikleri hizmet hem çok iyi hemde çok ucuz yada ücretsiz.

Revolutu Nasil kullanabiliriz.
    Ilk yapmaniz gereken uygulamayi telefonunuza indirmek Buradan indirin
    Uygulamayi acip kayit olmak icin tum adimlari uygulayin , iste bu kadar iki dakika icerisinde bir online banka hesabina sahip oldunuz.

Revolut Mastercard

Mastercard Siparişi verebilmek icin hesabinıza en az 10€ yüklemeniz gerekiyor ( 27.01.18 tarihi icin gecerli olan bu sonradan degisirmi bilmiyorum ) Yüklemeyi Euro kontonuzu aktive edip direkt iban ile havale yaparsanız 1 gün içerisinde para hesabinıza yüklenir yada swift islemi yolu ile yaparsaniz en gec 4 gün icerisinde paraniz hesabinizda olur , egerki yüklemeyi kredi karti ile yaparsaniz paran hemen hesabiniza yüklenir . Hesabiniza 10€ yüklediktan sonra Mastercardi sparis edebilirsiniz . Mastercard icin hicbir ücret alinmiyor ( dediğim gibi 27.01.18 tarihi icin geçerli ileride ücret alirlar mi bilmiyorum )

Mastercard elinize ulastikdan sonra , kartinizi aktive etmelisiniz , bunun icin yapmanız gereken tek şey bir selfie Çekmeniz ve kimliğinizin yada ehliyetinizin fotosunu cekip göndermeniz . Bu sekilde kartiniz aktive oluyor.

Revolut Avantajları
    - En Önemli avantaji Kredi karti ile dünyanin heryerinde alis veris yapabilirsiniz ve bunun icin hicbir ekstra ücret ödemek zorunda degilisiniz.
    - Kur farki . Bankalarda paraniz euro`dan Türk lirasına çevrilirken çok düsük kurdan cevrilir ancak revolut verilebilecek en yüksek kurdan paranizi cevirir , Türkiyedeki döviz bürolarından bil daha iyidir kurları.
    - Paranizi kart hesabinıza yüklersiniz ve izine gitmeden önce kurun yüksek olduğu bir zamanda paranizi hemen Türk lirasına cevirirsiniz , böylelikle yazlari izinciler sayesinde düsen kurlardan dolayi bir zarara ugramamis olursunuz.
    - Paranizi istediğiniz zaman birçok para birimine cevirebilirsiniz.
    - Bitcoin alis verisi yapabilirsiniz
    - Türkiye ye herhangi bir banka hesabına ücretsiz yada cok küçük havale işlem ücreti ile kur farkı olmaksızın havale yapabilirsiniz.
    burada yine bu konuya değinmişdim :http://avrupali-turk.com/index.php?threads/263/
    - Diğerleri icin İnternette birçok bilgi mevcut biraz araştırmanizi tavsiye ederim.

Revolut Dezavantaji
    - Revolut ile para cekmenizi tavsiye etmiyorum, bugün itibariyle aylik 200€ ya kadar ücretsiz Çekebilirsiniz , 200€ üzeri Çekimlerde %2 ücret ödemeniz gerekmekte.

Kimler icin revolut önerilir Fazit

- Hali hazirda kredi karti bulunan ancak güvenlik icin doldurmali kredi kartina sahip olmak isteyen , para cekme islemini gerek duyarsa kendi kredi kartindan , para harcamayi direk revolut master card ile yapacaklar icin.
    - Hic kredi karti olmayan ve online alisverisler icin veya izine gittiginde alisveris masraflarini ödemek isteyenler icin.

Revolut Hakkinda

Revolut Resmi Sitesi ve Sosyal Medya Hesaplari
    Revolut
    Revolut Youtube
    Revolut Facebook

revolut_logo.jpg

slide.jpg
    Son düzenleme: 23 Nisan 2018
  2. avrupali

avrupali Hannoveraner Yönetici

Evet Arkadaslar kisa bir ekleme yapmanin zamani geldi , bugün 31.1.2019 yaklasik Revolut `u 1 yildir kullaniyorum , sadece türkiyeye izine gittigimde degil almanyadada aktif olarak kullaniyorum . Revolut avrupa bankacilik lisansinida aldi artik tam anlami ile bir banka ve paraniz 100.000€ ya kadar devlet güvencesinde.

Simdiye kadar revolut ile türkiye ve almanya icerisinde 13000€ luk alsveris yapmisim ve simdiye kadar hicbir sorun yasamadim :)
    inffffdex.jpg

Almanyadada Revolut kullanmamin sebebi hem ödemenizin aninda telefonda gözükmesi hemde kategorilerin cok güzel bir sekilde ayrilmasi böyleikle nereye ne harcadigimi görebiliyorum. 1 Karti ben kullaniyorum 1 kartida esime verdim onun yaptigi alisverisleride aninda telefonumda görüyorum :)

Revolut`un bir özelligide 3 katergoride bir bütce belirleyebilmeniz yani yiyecek alisverisi icin aylik bir bütce kiyafet alisverisi icin ayri bir bütce belirleyebiliyorsunuz. bu bütcelerin asilmasi durumunda hemen telefonunuze bir uyari geliyor .

Ayri bir özellik kumbara özelligi , bu özellikle sayeside yaptiginiz alisverisin küsüratlarini kumbaraya atabiliyorsunuz mesala 15,20€ luk bir alisveris yaptiniz hesabinizdan 16€ kesiliyor ve 0,80€ kumbaraya atiliyor , böylelikle hesap kitap yaparken küsüratlar ile ugrasmiyorsunuz. Kumbaraya bir limit belirleyebiliyorsunuz ve kumbaraniz limite ulastiginda size uyari geliyor ve kumbaradaki paranizi hesabiniza aktarabiliyorsunuz ben bu yolla önce 100€ biriktirdim simdiki limitim ise 200€ :)

intehhdex.jpg indgdegex.jpg

Gelelim türkiyedeki kullanimlara , Avis rentecar firmasi doldurmali yani prepaid kredi kartlarini kabul etmiyor yani araba kiralama icin normal DKB kredikartini kullanma durumda kaldim . Ancsk türkiyedeki tüm alisverislerimi Revolut kredi karti ile ödedim , ve hicbir sorun yasamadim burada bir not , revolut euro tl kuru hafta sonlari biraz düsük olabiliyor , her nekadar türkiyedeki bankalar kadar kötü olmasada hafta icine nazaran bir tik daha düsük egeki cok büyük alisveris yapmiyorsaniz cok birsey farketmiyor ama , ben yaptigim ödemenin hemen telefonuma uyari olarak gelmesi ve kac tl ve kac euro kesildigini görebilme özelligini cok begeniyorum. Size mutlaka revolut`u tavsiye ediyorum.

Revolut ile ayriyetten türkiyeye 1 kere havale islemi gerceklestirdim . Revolut kendisi havale icin herhangi bir ücret almiyor ancak bu islem icin bir araci banka görevlendiriyor , o banka bir provizyon aliyor ve sadece o provizyonu ödüyorsunuz , ben 450tl göndermistim ortalama 30tl provizyon kesilmisti araci banka Yapi Kredi idi . Para ertesi gün türkiyedeki hesaba yatmisti , yani islem gayet hizli gerceklesiyor.

Revolut Kesinlikle Tavsiye ediyorum . Sormak istediginiz sorular olursa severek cevaplarim.

Revolut Karti almak icin tiklayin
  3. avrupali

avrupali Hannoveraner Yönetici

Son düzenleme: 12 Ağustos 2019

Sayfayı Paylaş