1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Marka Boykot Cagrilari - Coca Cola Mantıklımı ?

Konusu 'Avrupa ve Dünya Siyaseti / Europa und Weltpolitik' forumundadır ve avrupali tarafından 19 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. avrupali Hannoveraner

slide.jpg
    Ne zaman Israil Filistine saldirsa , yada yahudi kesim herhangi bir müslüman kesime zulm yapsa , bütün sosyal paylasim siteleri Yahudi Markalarini boykot cagrilari ile dolar sonra zaman gecer hersey biter ve herkes yine yasadigi hayata geri döner ve dün boykot ettikleri markalari bol bol tüketirler. Ben merakt ettim bu dönemde en cok boykot edilmesi icin propaganda yapilan markayi inceliyeyim dedim.

Coca Cola
    Simdi bu markanin tüm gecmisini burada size yazmaya kalksam 2 sayfa sürer o yüzden özet gececegim. Coca Cola 1892 yilinda bulunmus bir icecek ,su anda bir kisiye ait degil, borsaya acilmis durumda , firma yönetimde CEO olarak calisan kisi bir Türk Muhtar Kent , bu firma ortalama 140.000 kisiye is veriyor ve yilda 36 Milyar dolar ciro yapiyor. Bu arkadaslarda firmanin yöneticisi . Simdi farz edelimki bütün Müslümanlar Cola`yi protesto etti ve icmediler bundan kim zarar görür ? CEO ve Yöneticiler Maaslarini almaya devam ederler , gelir düserse muhtemelen isci cikarirlar buda o 140000 kisiden birkac bini olur muhtemelen , peki borsadaki kagitlarinin degeri düsse acaba Yahudi birine zarar vermis olurmuyuz ? En büyük hisseye Berkshire Hathaway, Inc diye bir Sermaya sirketi sahip %9,10 hissesine sahip, peki bu sirket kime ait ? Dünyanin en zengin adamlarindan Warren Buffett`e ait , bu adam gercektende amerikadaki yahudi lobisine yakin bir insan ve 75 yasina giricek ve ortalama 65 Milyar dolar bir serveti var.

Cok kisaca bilgiler verdim simdi sormak istedigim Cola icemeyerek bu adama ( veya digerlerine Buffett, Bogle, Fink ve Rothenberg ) zarar verebilmek mümkünmü ? Amerika`yi bu adamlarin yönettigi ve bu adamlarin israile yakin oldugu dogru ancak Everest dagini üfleyerek yikamazsiniz. Simdi bu yaziyi okuyanlar muhtemelen e peki ne yapacagiz diye soruyordur kendi kendine :) Bu cok uzun bir prozess ve sadece biz vatandaslarin yapabilecegi cok bir sey yok öncelikle kapitalist düzen bir sekilde yikilmali biz artik tüketmeyi birakmali ve politik aktiv olmali ve ülkemizdeki düzeni yikmak icin caba göstermeliyiz , tabi bu ayni sekilde bütün dünya ülkelerindede olmali ve kapitalist finans yapisi dünyada cökmeli. Böyle söyleyince cok zor bir ihtimal gibi gözüküyor ama hayal etmekten baska bir caremiz yok. Varsa siz söyleyin bende bileyim :)

Yararlarindim Siteler : http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/11/30/moodysin-dortatlisi
    https://de.finance.yahoo.com/q/mh?s=KO
    Wie Reich ist warren buffett
    Dünya’yı Sarsan Yahudiler !

Facebook`dan Bir Resim
    boykotisrail.jpg

Son düzenleme: 20 Temmuz 2014

Sayfayı Paylaş