1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Berlin`de Düşük Bütçeli Almanca Kursları

Konusu 'Almanca Öğren / Deutsch lernen' forumundadır ve avrupali tarafından 26 Ekim 2015 başlatılmıştır.

 1. avrupali Hannoveraner

  Berlin'e vardınız ve Almanca öğrenmek istiyorsunuz. Çevreniz dil okullarıyla, dil okuluna gelmiş öğrencilerle dolu. Bazı dil okulları 180€ civarındayken diğerleri 1000€'ya kadar çıkabiliyor. Nereye gideceğinize bir türlü karar veremiyorsunuz. Biz aylık 300€'dan düşük bütçeli en beğendiğimiz 5 okulu seçtik. Bu, en iyi eğitimi veren 10 okulun listesini çıkardığımız anlamına gelmiyor. Zira dil öğrenmek daha doğrusu öğretmek tamamen öğretmenin ne kadar işinin ehli olduğuna ve sizin ders sonrası performansınıza bakıyor. Ayrıca aklınızda bulunsun; rastgele öğretmen seçmeyin. Mümkünse daha önceki öğrencilerini bulun ve sorun. Facebook bu konuda yardımcı olacaktır.

  Die Deutschule

  Dört haftalık yoğunlaştırılmış kursları 80 saatlik ve 45 dakikalık derslerden ve maksimum 17 kişiden oluşuyor. Kafeteryası oldukça başarılı ve dünyanın her yerinden homojen bir öğrenci yapısı var. Sigorta ve barınma konusunda yardımcı olabiliyorlar. TestDaf hazırlık kursları da sunuyorlar.

  DSB-DeutschAkademie Sprachschule Berlin GmbH

  Dört haftalık yoğunlaştırılmış kurslarında her ders 45 dakika ve ayda 60 kere yapılıyor. Maksimum grup sayısı 10; öğrenememeniz durumunda para iadesi garanti! Her seviyede öğrenci kabul ediyor ve barınma konusunda yardımcı olabiliyor.

  Kapitel Zwei

  Ayda 64 saat ve her ders 45 dakika. Arkadaşınızı getirirseniz indirim kazanıyorsunuz. Alexanderplatz'ın hemen dibinde yer alıyor ve aynı sınıfa en fazla 10 öğrenci kabul ediyor. Sınıflar oldukça geniş ve ferah. Gramerden çok konuşmaya odaklanılıyor. Bu da pratik bir eğitim modeliyle gerçekleştiriliyor.

  Expath

  Ayda 60 saat ve her ders 45 dakika. Ağırlıklı olarak ana dili İngilizce olan "expat"ları hedeflediğinden programları çalışanlar için ayarlanmış. Almanca dersinde sadece Almanca konuşulur yaklaşımı yumuşatılmış; anlamadığınız yerde İngilizce soru sorabilirsiniz. Kurs ücreti dışında herhangi bir kayıt ya da ders materyal ücreti alınmıyor. Yani neyse o!

  language-certificate-original.jpeg
  Speakeasy Sprachzeug

  72 saat ve 45 dakikalık dersler bulunuyor. Öğrenmeye yaratıcı bir yaklaşım getiriyorlar; klasik metodların dışında yöntemler izleniyor. Bireysel öğrenmeye öne veren okulun antika dekorasyonu samimi bir ortam yaratıyor. Duvarlarda her 3 ayda bir yeni bir resim sergisi oluyor.Fiyat olarak "neyse o" politikasını izliyorlar. Kahve, çay ve su ise ücretsiz! Yoğun, yarı yoğun kurslar ve akşam dersleri de mevcut. İsterseniz özel ders de alabiliyorsunuz.

  slide.jpeg

Sayfayı Paylaş