1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Aşırı Hız Yapma Ceza Tablosu Almanya

Konusu 'Motorlu araçlar / Verkehrsmittel' forumundadır ve emirbey tarafından 23 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. emirbey
    S.Moderator

Biz millet olarak biraz sabirsisiz , ben simdiye kadar Radara yakalanmamis bir vatandasimizi hic görmedim , radara yakalanan kisinin ilk ögrenmek istedigi her zaman ne kadar ceza alacagidir . Assagidaki tablo size bu konuda bir fikir verecektir .

Umarim isinize yarar.

PKW

Şehir İçi
    (30`luk yollardada gecerlidir !)
    bis 10 km/h 15,- EUR
    11-15 km/h 25,- EUR
    16-20 km/h 35,- EUR
    21-25 km/h 80,- EUR, 1 Ceza Puani
    26-30 km/h 100,- EUR, 1 Ceza Puani
    31-40 km/h 160,- EUR, 2 Ceza Puani , 1 Ay Sürüş Yasağı
    41-50 km/h 200,- EUR, 2 Ceza Puani , 1 Ay Sürüş Yasağı
    51-60 km/h 280,- EUR, 2 Ceza Puani , 2 Ay Sürüş Yasağı
    61-70 km/h 480,- EUR, 2 Ceza Puani , 3 Ay Sürüş Yasağı
    über 70 km/h 680,- EUR, 2 Ceza Puani , 3 Ay Sürüş Yasağı

Şehir Dışı ( Otoban )
    bis 10 km/h 10,- EUR
    11-15 km/h 20,- EUR
    16-20 km/h 30,- EUR
    21-25 km/h 70,- EUR, 1 Ceza Puani
    26-30 km/h 80,- EUR, 1 Ceza Puani
    31-40 km/h 120,- EUR, 1 Ceza Puani
    41-50 km/h 160,- EUR, 2 Ceza Puani , 1 Ay Sürüş Yasağı
    51-60 km/h 240,- EUR, 2 Ceza Puani , 1 Ay Sürüş Yasağı
    61-70 km/h 440,- EUR, 2 Ceza Puani , 2 Ay Sürüş Yasağı
    über 70 km/h 600,- EUR, 2 Ceza Puani , 3 Ay Sürüş Yasağı

Ceza sınırı
    1 - 3 Ceza Puani : Sicile kayıt
    4 - 5 Ceza Puani : Uyari
    6 - 7 Ceza Puani : Ihtar
    8 ve Üzeri Ceza Puani :Ehliyete El Koyma.

slide.jpg

Ilginizi Cekebilecek Konular
    Almanya`da Evin Önünde Araba Yıkamak
    Ucuz Ucak Bileti Ve Tatil Arama Siteleri
    Ödünc Araba Ile Türkiye`ye Yolculuk
    Almanya'da Gaz Ve Elektrik Sözleşmesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
    Türkiyeye Ucuz Havale
    Son düzenleyen: Moderatör: 24 Şubat 2018
  2. iborahim

iborahim
    Acemi Üye

Arkadaslar bugün 50 yolda 81 ıle gıttım bır yıllık ehlıyetım var ne olur acaba
  3. emirbey

emirbey
    S.Moderator

31 km hizli sürmüssünüz , 3 km düsüyorlar yani 28km hizli diye hesap ediyorlar buda 100,- EUR para cezasi , 1 Ceza Puani demektir. Birde Probezeit icerisinde oldugunuz icin ( probezeit 2 yildir ) bu süre iki yildan dört yila cikabilir ve Aufbauseminar almaniz istenebilir.

Was ist Aufbauseminar ?
    Son düzenleme: 29 Nisan 2015
  4. iborahim

iborahim
    Acemi Üye

anladim peki seminer kesin isterler mi yoksa polis in insiyatifine mi kalmis.
  5. iborahim

iborahim
    Acemi Üye

diyelim ki beni seminer ya gonderdiler. orda ki islemler nasil ilerliyor. ne yapmamiz gerekiyor ?
  6. iborahim

iborahim
    Acemi Üye

eved arkadaslar cezam geldi 78 ile radara girmisim 1 punkte 108 euro ceza gelmis seminer de daha gelmedi bilginize
  7. cihan

cihan
    Acemi Üye

merhaba benim tr de ehliyetim vardi buraya geldim tekrardan ehliyet yaptim ama daha 2 yil dolmadi probezeit olup olmadigini bilmiyorum ve gecenerde radara yakalandim sehir ici 50km lik yolda 27 km fazla ile cekilmisim ve bana mektup geldi bilgileri dogrulamam icin ama mektupta herhangi bisey yazmiyo para cezasi fln acaba yeni kanuna göre nasil bi ceza bekliyor beni hemen cevablarsaniz sevinirim
  8. avrupali

avrupali Hannoveraner Yönetici

21-25 km/h 80,- EUR, 1 Ceza Puani belki probezeiti uzatabilirler.
  9. Erdorado

Erdorado
    Acemi Üye

Merhabalar, otoban harici şehir dışı bir alanda 70 lik sınırda 112 ile geçmişim. 3 ay sonra eve bir zarf geldi ve savunma tarzı bir yazı isteniyor. Burada yediğim ilk radar cezası olduğu için ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Yukarda da yazdığı gibi sanıyorum 1 ay ehliyete el koyuluyor ama bu aşama nasıl gerçekleşiyor bilgi verebilir misiniz?
  10. avrupali

Size ulasan form ( Anhörungsbogen ) olay hakkinda aciklama yapmak isterseniz diye gönderildi, bu formu size ulastiktan sonra 1 hafta icerisinde doldurup geri göndermelisiniz , formu sadece kisisel bilgilerinizi doldurarak geri gönderebilirsiniz yani olay hakkinda bir savunma yapma mecburiyetiniz yok. Siz bu islemi yaptiktan sonra size ceza kagidi ( Busgeldbescheid ) gelecek , orada cezanin miktari ve ehiyeti nereye teslim etmeniz gerektigi vs. yaziyor
  11. Erdorado

Erdorado
    Acemi Üye

Cevabiniz icin tesekkürler. Radar tam hiz levhasinin altindaydi ve levhayi gördügümde coktan girmistim (gercek te bu sekilde zaten). dökümanda bu sekilde belirtsem ve ilk cezam oldugunu dile getirsem 1 aylik ehliyete el koymayi iptal ettirebilir miyim? Is icin araba kullanmaya ihtiyacim var 1 aylik kayip benim icin hic hos olmaz. sizin fikrinizi de rica edebilir miyim?
  12. avrupali

ilk cezaniz diye ehliyetinizi almamazlik yapmazlar , dediginiz gibi is icin araba kullanmaya mecburum diyorsaniz , isvereninizden ehliyetiniz alinirsa issiz kalacaginiza dair yazili , mühürlü imzali bir belge gönderebilirsiniz o zaman ehliyetinize el konmaz ancak para cezasi ikiye katlanir.
  13. farida.isaeva.19

farida.isaeva.19
    Acemi Üye

Merhaba ben aufbaseminardan yeni cikdim 1 ay olur yine hizla yakalandim benim ehliyetime el koyullarmi yoksa para cezasi

Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
  14. avrupali

Muhtemelen verkehrspsychlogischen Beratung alir ve normal cezanizi ödersiniz .
    Son düzenleme: 9 Ekim 2016
  15. farida.isaeva.19

farida.isaeva.19
    Acemi Üye

Merhaba tesekkurler cevab icin Sadece yine seminarami katilacam yoksa ehliyetime yasak koyulcag

Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
    • Beğendim Beğendim x 1

Sayfayı Paylaş

Bu konu için yapılan arama sorguları :

1. isvicrede radar ceza tablosu