1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Ard;zdf Deutschlandradio

Konusu 'Hukuk / das Recht' forumundadır ve Hüseyin Yoldas tarafından 8 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Hüseyin Yoldas
    Acemi Üye

ARD;ZDF Deutschlandradio dan 270 euro ödeme faturasi göndermisler bana .Degerli arkadaslar bana cevap verirseniz cok sevinirim konu ile bilginiz varsa .ben kaldigim ev arkadasimin üzerinde hersey .arkadasim bunlari ARD ;ZDF ; ödüyor senelerden beri. ben 7 sene kaliyorum bu evde ancak böyle ödeme gelmezdi .simdi nasil oldu bana fatura kestiler .ben tv izlemiyorum ev büyük ben kaldigim bölümde tv yok izlemiyorum internetten idare ediyorum .ama diger bölümde televizyon var .acaba almanyada ikamet eden kayili olan herkesmi ödemek zorunda yoksa sadece televizion izleyenmi ARD;ZDF ödemek gerekir.yada benden istedikleri 270 euro ödemesem ben almanca bilmem diyebilirmiyim .ben Hüseyin Yoldas
  2. avrupali

avrupali Hannoveraner Yönetici

Eger bir daireyi paylasiyorsaniz 1 kisinin ödemesi yeterli. Eger 1 evi alt kat üst kat olarak ayirdiysaniz bu durumda 2 daire olarak alinir ve ikinizde ödersiniz. 2013 yilindan beri herkes gez aidati ödemek zorunda. Tv olup olmamasi önemli degil. Almanca bilmem diyemezsiniz. Almanyada yasayan herkes gibi ödemek durumundasiniz. Aksi takdirde ceza yiyebilirsiniz.

Gesendet von meinem HTC One mit Tapatalk
  3. Hüseyin Yoldas

Hüseyin Yoldas
    Acemi Üye

cok tesekkür ederim Sayin avrupali Türk .soruma tam cevap verdiniz 1 kisi bir evde öder kaldi ki ben bir mektup yazayim bana baska fatura göndermesinler .

Sayfayı Paylaş