1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Almanya Yerleşme

Konusu 'Sosyal Konular / Sozial Themen' forumundadır ve Sezer tarafından 3 Ocak 2019 başlatılmıştır.

1. Sezer
    Acemi Üye

Merhaba,

Eşim ve çocuğum alman vatandaşı, ancak ben Türk vatandaşıyım. Şu an Türkiyedeyiz ancak yakın zamanda almanyaya taşınmak istiyoruz. Başta Hartz 4'e ihtiyacımız olacak. Ancak önden gidip ev tutmak aşırız zor. Başta ev sahipleri iş sözleşmesi vb olmadan pek yardımcı olmuyorlar. Direk mesela Berlin'e gidip, kimlikle Hartz 4 başvurusu yapılabiliyor mu? Benim de aile birleşimi yapmam için, ikametgaha ihtiyaç var. Ancak dediğim gibi ev tutmadan zor gözüküyor. Nasıl bir yol izlememiz gerekir?

Saygılarımla,
  2. avrupali

avrupali Hannoveraner Yönetici

Esinizin Almancasi var ise gelemeden internet üzerinden evleri bulup , arayip ev sahibi ile görüsüp bir ön anlasma saglayabilir , yalniz berlin icin bu biraz zor olacaktir , berlinde kiralik ev bulmak zor yada cok pahalidir , belki cevresindeki köylerde bir yerler bulabilirsiniz. Ev sahibi hartz4 kabul eder ise , kira sözlesmesi yapar ve bu sözlesme ile direk hartz 4 basvurusu yapabilirsiniz. Gerekli olanlar sadece bir formular dolduruyorsunuz , kimlik , kira sözlesmesi , banka hesabi. Aile birlesimi yapabilmeniz iicin esinizin calismasi , ve yeteri büyüklükte bir dairede oturmasi gerekiyor , yani almanyada size yardimci olabilecek birileri varsa sizin icin iyi olurdu.