1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Acil Yardim (hartz Iv)

Konusu 'Sosyal Konular / Sozial Themen' forumundadır ve Cuma tarafından 25 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Cuma
    Acemi Üye

Selam Arkadaslar,
    Bir sorum vardi ..ACIL LÜTFEN..

Sidetli gecimsizlikten dolayi esimden bosanmak istiyorum acaba bosanma davasi acmadan önce evimi ayirsam bana (Hartz IV) verirler mi?
    ve ev yardiminda bulunurlar mi?
    -Eşim Çalışıyor
    -Ben İşsizim
    -Süresiz oturma iznim var
    -B1 ve yabancilik sinav belgem var
    -3 ay sonra 4 yillik evliyiz
    -Boşanmak istiyorum

Teşekkürler...
  2. avrupali

avrupali Hannoveraner Yönetici

Yardim alabilirsiiz , yalniz bosanmada önce nasil bir yol izlemeniz gerektigi hakkida bilgi edinmelisiniz , bu hizmeti veren ücretsiz pro famillia`ya bas vurmanizi tavsiye ederiz.
    Tiklayin
    Egerki cocuk`da varsa ( bayan oldugunuzu varsayiyorum ) cok haklariniz var.
    Gönül isterki ayriliklar olmasin , Allah yardimciniz olsun herhangi bir soruda cekimeden sorabilirsiniz.
  3. Cuma

Cuma
    Acemi Üye

Öncelikle Cok Tesekkür ederim cevabiniz icin.

Esim calisiyor derken (Hanımımı yani karımı) kastet miştim.
    Çocuk yok, boşanmamın oturma iznime zararı olurmu? süresiz oturma iznim var.

Tekrar Teşekkür ederim..

ismim Cuma.
  4. avrupali

avrupali Hannoveraner Yönetici

Süresiz oturma izninize bir zarari olmaz tabi esiniz sikayetde bulunmaz ise . Sikayet ederse avukat tutmaniz gerekir . Size tavsiyem cabuk bir sekilde is bulmaniz faydali olacaktir.

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk 2
  5. behcet

behcet
    Acemi Üye

selam arkadaslar benim babam hartz 4 da 21 gun izin alarak turkiyeye gitti ama simdi krank herhangi bi sorun olurmu parasi felan kesilirmi ne yapmam gerek ?
  6. emirbey

emirbey
    S.Moderator

Öncelikle Babanizin izine Arge`ye söyleyerek izin alarak gittigini farz ediyorum , yolculuk edemez diye rapor almali aksi takdirde parasi kesilebilir, birde hemen argeye bildirmelisiniz cünkü bildirim sorumlulugunuz bulunmakta.